24 Eylül 2018 Pazartesi
Anasayfa > Siyaset > AK PARTİ'DE "YEREL YÖNETİMLERLE İLGİLİ YEREL YÖNETİCİLERLE İSTİŞARE TOPLANTISI"

AK PARTİ'DE "YEREL YÖNETİMLERLE İLGİLİ YEREL YÖNETİCİLERLE İSTİŞARE TOPLANTISI"

29.08.2017 01:19 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Erzurum'da AK Parti'nin düzenlemiş olduğu yerel yönetimler ile ilgili Yerel Yöneticilerle İstişare Toplantısı'na katıldı.
 AK PARTİ'DE
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Erzurum'da AK Parti'nin düzenlemiş olduğu yerel yönetimler ile ilgili Yerel Yöneticilerle İstişare Toplantısı'na katıldı.

Palandöken Dağı'nda bir otelde organize edilen Yerel Yönetimler Toplantısı'na, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir ve Orhan Deligöz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, AK Parti İl ve İlçe Yönetimleri ile ilçe belediye başkanları katıldı.

Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz toplantının açılış bölümünde yaptığı konuşmasında, "Bugün burada Sayın Genel Başkan Yardımcımız ile beraber yerel yönetimlerle ilgili önümüzdeki dönemlerle birlikte çalışmalarımızı birlikte değerlendireceğiz. Aralık 21'de göreve atandım, o günden bu yana çok önemli bir seçim geçirdik. Gerek Büyükşehir Belediyemize, gerekse milletvekillerimizle birlikte seçimi birlikte atlattık. Uyum sağlayarak Türkiye genelinde Büyükşehir Belediyeleri arasında birinci olduk. Yüzde 75 gibi bir başarı ile Türkiye birincisi olduk" dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise konuşmasında, "Şunu ifade edeyim ki, Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak, ilçe belediyelerimle birlikte, ayrıca milletvekili arkadaşlarımız ve bakanımızla birlikte uyum içinde bir çalışma yürütüyoruz. Bizler yerel yönetimler yasasına büyükşehir belediyeler yasası çıkarken, köyler diye ifade edilen yerlere yüzde on gibi bir yatırım yapmayı hedeflemiştik. Ama bizim önümüzdeki kayıtlar da gösteriyor ki, bu güne kadar yüzde kırk civarında köylere bir yatırım gerçekleştirdik. İlçelerimize yine yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz" dedi.

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya da konuşmasında, "Bugün Erzurum'dayız. Erzurum bu ülke tarihinde önemli şehirlerimizden birisidir. Dolayısıyla burada bulunmak son derece önemli. Onur verici gurur verici, Belediye Başkanlarımızla bu hafta Trabzon, Rize, Artvin'de toplantılar yaptık. AK Parti'nin olmazsa olmazlardan birisi, Sayın Cumhurbaşkanımız hatırlarsanız, teşkilat içinde bir metal yorgunluktan bahsetti. Bununla ilgili AK Parti ailesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımız 11 milyon insanımızın hissiyatını gündeme taşıdı. Hepimiz Ak Parti ailesi olarak heyecanlandık, ayrıca çok hoş da sonuçlar aldık. Müthiş bir motivasyon yaşadık. İnanıyorum ki teşkilatlarımız bu değişim sürecini 2019 seçimlerine 2023 ve 2071'e uygun bir şekilde devam eder" ifadelerini kullandı.

"Partimize yük olanlarla yolumuzu ayıracağız" diyen Kaya, "Dolayısıyla belediye başkanlarımızın da, bu ülkenin geleceğinde çok önemli kilometre taşlarımızdan, yerel kalkınmanın başarılı olmasından, şehre saygılı bir yönetim oluşturması, en büyük hedeflerimizden biridir. Kendilerine verilen kaynakları nasıl değerlendirdiler. Nasıl kullanıyorlar. Eksiklerimiz nelerdir. Vatandaş ve halkla ilişkiler ne düzeyde. Vatandaş bizim belediyelerimize nasıl bakıyor. 13 Eylül de Sayın Cumhurbaşkanımız la birlikte tüm belediye başkanlarımızla Ankara'da bir toplantı olacak" şeklinde konuştu.Toplantı konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri