24 Eylül 2018 Pazartesi
Anasayfa > Yerel > Büyükşehir Kurban Bayramı'na hazır

Büyükşehir Kurban Bayramı'na hazır

29.08.2017 01:00 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nda vatandaşların kurban ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri
Büyükşehir Kurban Bayramı'na hazır
Kentte bu yıl kurban satışı sadece Palandöken, Yakutiye ve Aziziye ilçelerinde belirlenen yerlerde yapılacak. Vatandaşlarımız, Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin mobil mezbahalardaki kurban kesim hizmetlerinden yaralanmak için Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası içinde oluşturulan Beyaz Masa kurban kesim başvuru noktasına 31 Ağustos 2017 günü saat: 17.00'ye kadar müracaat ederek 300 TL ücreti mukabilinde kesim sırası alabiliyor. Erzurum'da vatandaşlara üç yıldır hizmet veren mobil mezbahalarda bu Kurban Bayramı'nda da uzman kasap ve veteriner hekim gözetiminde kurban kesimi gerçekleştirilecek. Mobil mezbahaların her birinin içerisinde 8 kasap ve 3 yardımcı personel olmak üzere 11 personel görev alacak. Aynı anda 8 büyük baş hayvanın kesiminin yapılabildiği mezbahada, kesim ve parçalama işlemi 15 dakikada tamamlanıyor.

BELİRLENEN YERLERİN HARİCİNDE

CADDE VE SOKAKLARDA KURBAN SATIŞI YASAK

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mübarek günü manevi iklimine uygun bir şekilde geçirip halkın bütün ihtiyaçlarının karşılanması ve mağduriyetlerin giderilmesi noktasında gerekli bütün tedbirleri aldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in talimatıyla kentin 9 ayrı noktasına mobil mezbaha üniteleri kuruldu ve kurban satış yeri belirlendi. Buna göre belirlenen yerlerin haricindeki alanlarda, özellikle de cadde ve sokaklarda küçük ve büyükbaş hayvanların satışı kesinlikle yapılmayacak. Kurban satış yerleri veteriner hekimler tarafından kontrol edilecek. Dinen kurban olması caiz olmayan hayvanların satışını yapanlar hakkında tüketiciyi aldatmaktan dolayı Tüketici Koruma Kanunu hükümlerince cezai işlem uygulanacak. Vatandaşlar, kaçan hayvanların yakalanması, dilek ve şikâyetler için 444 16 25 numaralı Çağrı Merkezi'ni arayabilirler.

YENİ HAYVAN PAZARI İLE ET VE ET ÜRÜNLERİ

ENTEGRE TESİSİ İÇİN YENİ OTOBÜS HATTI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Aziziye ilçesindeki yeni hayvan pazarı ile Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi için yeni otobüs hattı oluşturdu. Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan

B-4 hattı ihdas edilerek seferlere başlandı. UKOME kararıyla ihdas edilen B-4 hattının güzergâhı; İstasyon Sevk İdare Merkezi-Gürcükapı-Kongre-Mahallebaşı -23 Temmuz-Karskapı-Karayolları, Ilıca ve yeni hayvan pazarı olarak belirlendi.

KURBAN SATIŞ YERLERİ

PALANDÖKEN İLÇESİ KURBAN SATIŞ YERİ

Hüseyin Avni Ulaş Mah. TOKİ İlköğretim Okulu yanı

YAKUTİYE İLÇESİ KURBAN SATIŞ YERİ

Kurtuluş Mah. Hilalkent İtfaiye yanı

AZİZİYE İLÇESİ KURBAN SATIŞ YERİ

Demirgeçit Mah. Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi arkası

MOBİL MEZBAHALARIN ADRESLERİ

HİLALKENT

Cemal Gürsel Caddesi İtfaiye önü

ŞÜKRÜ PAŞA 1

Adem Baba Sokak Şükrü Paşa Pazar yeri

ŞÜKRÜ PAŞA 2

Dadaşköy Yolu Caddesi

YAKUTİYE

Araplar Düzü Caddesi Muhiddin-i Arabî Camii ile Karayolu Opet Petrol arkası

KAYAKYOLU

Hamza Alkazan Cami yanı

YILDIZKENT 1

Millet Cami yanı

YILDIZKENT 2

Yıldızkent son durak arkası

YENİŞEHİR (ALTYOL)

Gençlik Caddesi Suat Arslan Cami karşısı

DADAŞKENT

Abdülhamid Han Mahallesi Akabe Sokak Bilgi Evi yanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri