19 Nisan 2019 Cuma
Anasayfa > Kültür-Sanat > GÜNGÖR; GAZİLERİMİZ TOPLUMUN YÜKSEK DEĞERLERİDİR

GÜNGÖR; GAZİLERİMİZ TOPLUMUN YÜKSEK DEĞERLERİDİR

21.09.2018 09:06 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Kültür Konseyi yönetimi Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesine ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Tayyip Güngör ve Yönetim Kurulu üyelerinden Abdulkadir Kırmacı, Aydın Bozkurt, Yakup Öztürk de ziyarette hazır bulundu
GÜNGÖR; GAZİLERİMİZ TOPLUMUN YÜKSEK DEĞERLERİDİR
Erzurum Kültür Konseyi yönetimi Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesine ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Tayyip Güngör ve Yönetim Kurulu üyelerinden Abdulkadir Kırmacı, Aydın Bozkurt, Yakup Öztürk de ziyarette hazır bulundu. Başkan Güngör, gazilerin ülke savunmasında ki öneminden bahsetti. Vatan toprağı uğrunda şehadet mertebesine erişen tüm şehit ve gazi ailelerinin başlarının tacı olduğunu kaydeden Güngör, “Şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimiz bize en büyük emanettir. Şanlı bayrağımızın altında huzur içerisinde yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Kültür Konseyi olarak şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışacağız." dedi. Şehit ve gazilerin haklarının ödenemeyeceğini belirten Güngör, "Devlet ve toplum olarak yaptığınız iyiliğin farkındayız. Sizlerin hakkını bu devletin, bu milletin ödemesi mümkün değil. Devlet şehit ve gazilerimizin yaptıklarının farkında, haklarınız ödenmez ama hakkınızı helal edin. Bu toplumun yüksek değerleri, birlik ve beraberlik olduktan sonra bizi kimse bölemez. Allah devletimizin, bizlerin dirliğini birliğini bozmasın" dedi.
MESCİ; GAZİLERİMİZ UNUTULMASIN
Gazilerin yalnızca Gaziler Günü’nde hatırlanmaması gerektiğini söyleyen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanı Salih Mesci, derneklerine kayıtlı 350 gazi olduğunu hatırlattı. Gazilerin gösterdiği büyük fedakarlıkların toplumda da karşılık bulmasını beklediklerini anlatan Mesci, “Her biri vatanını savunmak için bir uzvunu ülke savunmasında kaybetmiş kanını akıtmış gazilerimiz toplum içerisinde pozitif ayrımcılık bekliyorlar. Bu anlamda herkesten ilgi bekliyoruz” dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri