Telefon
WhatsApp
Dünya Kadınlar Günü
arakan

8 Mart 1857 tarihinde hak aramak için grev yapan kadınların 192’sinin yanarak ölmesinden sonra bu tarih kadın hakları günü ilan edilmiştir.

164 yıl önce Kadın Hakları Günü ilan edilen bugün. Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanır.

Kadına en büyük değeri yüce kitabımız Kuran-ı Kerim vermiştir. Peygamber efendimizin de kadınlara çok değer ve kıymet verdiğini herkes bilir. “Cennet annelerin ayakları altındadır”, “Sizin en hayırlınız, kadınlara hayırlı olan iyi davranandır” diye buyurmuştur.  Kadın candır, yardır, yoldaştır. Neşet Ertaş Üstadında dediği gibi ; Kadınlar İnsandır Biz insanoğlu…

Kadının Türk tarihinde de yeri çok önemli ve farklıdır. Şöyle ki tarih boyunca kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, kurtuluş savaşının görünmez kahramanları olan Cumhuriyet döneminde ülkemizin katettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan İstiklalimize ve İstikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınlarımız, geleceğimizin inşasında da   her zaman önemli rol almıştır. Bizler Nenehatun torunları olarak nerede ve ne zaman ihtiyaç duyulursa ülkemiz ve milletimiz içi, ailemiz ve sevdiklerimiz için gözümüzü kırpmadan zorlu görevle göğüs gerer ve gereğini yaparız.

Bu duygularla şehit ve gazi yakını kadınlarımızın başta olmak üzere sevginin ve fedakarlığın, vakarın, yaşamın sembolü olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bir Tescil Web Tasarım

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

deniz2

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Reklam

aziziye1

Erzurum Nöbetçi Eczaneler

Erzurum/-
- Eczanesi
-
-


Erzurum/-
- Eczanesi
-
-


Erzurum/-
- Eczanesi
-
-


Erzurum/-
- Eczanesi
-
-


Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği