Telefon
WhatsApp
PİREYE KIZIP YORGAN YAKANLAR
arakan

Dünkü sosyal medyalarda televizyonlarda haber olarak dinlediğimiz, seyrettiğimiz haberlerde CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu’nun “Ben elektriği ödemeyeceğim zamlar geriye alınana kadar” ifadesini kınıyorum. Zira koskoca bir muhalefet partisinin ülke genelinde yüzde 25’leri aşan oy karşılığı olan bir partinin genel başkanının böylesi ortamı geren çıkışlarına anlam veremiyorum. Kendisine yakışığı olmayacak işlerle gündemi oluşturmaya çalışmasını kınıyorum. Şu an dünyada salgınlardan en az zarar gören ve yine en az zamlardan etkilenen ülke Türkiye Cumhuriyeti olduğunu inkar edemezsiniz.

Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı halkını enflasyona zamlara ezdirmeyeceğini her fırsatta ifade etmişlerdir. Bende inanıyorum ki 20 yıldır ülkemizde çok verimli bereketli yaşam şartları oluştu. Zamlar ve bunların getirdiği pahalılık neredeyse hiç yaşanmamıştı. Tabi ki bu Kovit 19 musibeti dünyayı sarstığı gibi bizimde ülkemizi mutlaka ekonomik ve sosyal anlamda etkilemiştir. İnşallah bununda altından kalkarız. Ben asgari ücretle çalışan biri olarak elektrik zammına tepki yapmam lazımken yapmıyorum yapmam da! Ülkemizin kalkınması  cari açığın giderilmesi için mutlak surette ufak tefek zamların ve fiyat değişimlerinin kaçınılmaz olduğunu ifade etmek isterim. Yirmi yılı aşkın süredir yapılan hizmetleri görmezden gelmek haksızlıktır. Haksızlıktan öte nankörlük ve art niyetli bir tutumdur.

Yıllarca unutamadığım hep kafamda var olan bir yaşanmışlıktan yola çıkarak şunu kaydetmek istiyorum. 20 yıl öncesi hastanede senet imzalamış ve hastamı çıkarmak için büyük çabalar göstermiştim. Şu an annemize babamıza biz  değil devletimizin şefkat elleri bakıyor. Yollarımız hastanelerimiz sosyal tesislerimiz daha bir sürü sayamadığım hizmetler 20 yıl içerisinde gerçekleşti 20 yıl önce yakacak kömürümüzü karneyle benzin yok et kuyruğu yağ kuyruğu ilaç almak için hastanelerdeki eczanelerde kuyruk beklerdik. Tam sıra gelirdi ama doktorun yazdığı ilaç yok derdiler. Bu olumsuzlukları yaşamış biri olarak şu an ne kadar şükretsek azdır demek istiyorum. Her ailede şu an neredeyse fert başına aracı var. Ceplerimizdeki telefonun en ekonomik olanı 3 bin lira marketlerde yiyeceğimiz ürünün markasını beğenmiyoruz. Hakeza ekmeğinde kepeklisini mi? pidesini mi?  Papatyalı mı? alalım diye düşünüyoruz. Ben elektriğimde suyumda doğal gazımı da ödeyeceğim.  devletim bana parasını veriyor bende tabi  ki bu parayı ödeyeceğim ki  tekrar bize ülkemize geri dönüşü olsun. Vesselam

Bir Tescil Web Tasarım

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

deniz2

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Reklam

aziziye1

Erzurum Nöbetçi Eczaneler

Erzurum/-
- Eczanesi
-
-


Erzurum/-
- Eczanesi
-
-


Erzurum/-
- Eczanesi
-
-


Erzurum/-
- Eczanesi
-
-


Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği